Szkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym KobrzyńcuSzkoła Podstawowa w Nowym Kobrzyńcu
Nauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi kluczNauka to potęgi klucz
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”
Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, zainicjowany przez Fundację UNAWEZA, jest reakcją na obecną kondycję zdrowia psychicznego wśród młodych. Program powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i podkreśla znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym.
Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie osób uczniowskich w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
Inspiracją do stworzenia programu były kierunki wyznaczone przez wyniki badania „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Badanie to ujawniło obraz młodzieży borykającej się z samotnością, niską samooceną, ograniczonym poczuciem wpływu na otoczenie, brakiem zaufania do profesjonalnej pomocy i wsparcia społecznego, a także z przemocą rówieśniczą i hejtem.
Ekspercka podstawa
Program Profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” został opracowany przez grono specjalistów z dziedziny pedagogiki, edukacji, psychologii czy higieny cyfrowej – zarówno przy udziale praktyków, jak i pracowników naukowych. Autorów znaleźć można w sekcji „Nasi eksperci” na stronie mlodeglowy.pl. Treści programu zostały opracowane na bazie literatury i bazy teoretycznej pod nadzorem merytorycznym sekcji oświaty Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów (www.ozzp.pl).